Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Archív

Archív

Školský rok 2014/2015

 

 

Fašiangový karneval v ŠKD

Vyvrcholením fašiangových dní bol "fašiangový karneval v ŠKD". Predstavili sa nám rôzne masky ako myš, čert, mažoretka, motýlia víla,... Medzi deti zavítal aj šaško, ktorý deti roztancoval a zabavil. Deti si popri zábave pochutnali na chutných šiškách a rôznych maškrtách. Každá maska si odniesla darček a pekný zážitok z karnevalu.

Fotografie nájdete tu.

 

 Družinárska sánkovačka

Konečne sme sa dočkali snehu a my deti z ŠKD sme sa mohli sánkovať, bobovať a vyšantiť v snehu. Už tradične na záver sánkovačky sme si pochutnali na teplom čaji a cibuľovom chlebe.

Fotografie nájdete tu. 

 

Noc hrôzy v našej škole

Žiaci našej školy sa ešte pred rokom dobrovoľne rozhodli, že sa budú báť. A tak si zorganizovali Noc hrôzy. Veľmi sa im to vtedy zapáčilo, a tak sa báli tento rok už po druhý raz. Aktívne pri tom boli najmä deviatačky: Natália Stredáková, Iveta Ivancová, Petra Bíbelová a Lujza Pilníková, ktoré boli iniciátorkami, ale aj organizátorkami celej akcie. Do podujatia sa zapojili žiaci 5. - 9. ročníka, niekoľko učiteľov a odborných zamestnacov školy.

Druhý ročník Noci hrôzy sa v našej škole konal v polovici septembra 2014. Začal sa v piatok večer a skončil sa v sobotu ráno. Za ten čas sa takmer 50 účastníkov akcie v maskách zapojilo do viacerých pripravených činností: Obaľovali múmiu do WC papiera, hádali, čo je v škatuli alebo kto som, potrénovali si básnické črevo, pripínali kostlivcovi motýlika a pozreli si aj hororový film Mŕtva nevesta.

Okrem strašidelnej zábavy nechýbalo ani také obyčajnejšie zabávanie. Na rad prišla disko-treska a po polnoci cesta strachu plná strašidiel a strašidielok. A na záver si žiaci zavesili svoje túžby na Strom želaní a pobrali sa spinkať.

Akcia bola vlastne súťažou šiestich družstiev, ktoré za úspechy na jednotlivých stanovištiach mohli nazbierať body. Pri záverečnom sčítaní bodov sa najlepšie umiestnila skupina okolo Terky Lehotskej. Gratulujeme.

Fotografie nájdete tu.

 

Vavríny pre Lehotu

Už desiatykrát sa v Žiari nad Hronom vyhodnocovala milá októbrová literárna súťaž Mám svojich starkých veľmi rád. Naša škola opäť bodovala. Kto? Ako?

Próza:  1. miesto: Pavol Müller,  2. miesto: Filip Kršiak

Čestné uznania v poézii a v próze: Eva Beňová, Braňo Beňo, Lujza Pilniková

Fotografiu nájdete tu.

 

 Jesenné čarovanie

sa stalo vari najväčšou a najvýznamnejšou akciou na pôde školy v tomto školskom roku. Veď sa do nej zapojilo bezmála dvesto ľudí. Učitelia a žiaci už niekoľko dní pred jej začiatkom znášali do školy rôzne plody jesene, ktoré sa zhromažďovali na chodbe. A tak sme tu mohli vidieť nielen zemiaky, mrkvu, cviklu, tekvice a jablká, ale aj orechy či gaštany. Všetky tieto suroviny tvorili aj základňu pre naše jesenné čarovanie.

Pani učiteľky pripravili pre návštevníkov akcie chutné nátierky, koláče, lokše, jedlá zo zemiakov i z kapusty a tiež nápoje z ovocných a zeleninových štiav. Niektorým chutilo a niektorým chutilo až veľmi a išli aj na dupľu.

Ale cieľom podujatia nebolo len predstaviť jeseň v jej nádhere, pestrosti a upokojiť mlsné jazýčky, ale najmä spojiť generácie, ukázať školu trochu v inom svetle ako významnú výchovno - vzdelávaciu organizáciu v celom regióne.

Isteže, cieľom bolo aj zabaviť sa a niečo sa aj naučiť. Na tento účel slúžil kultúrny program, množstvo zaujímavých súťaží a kvízov a tiež pracovné stanovištia, kde si deti a rodičia mohli vyskúšať svoju šikovnosť pri spracovaní prírodných materiálov do podoby rôznych ozdôb na stoly, alebo na steny, alebo len tak do ruky pre radosť.

Každý si z podujatia odnášal niečo v ruke alebo v brušku, alebo v srdci. Dúfame, že tam toho bolo dostatok dobrého a pekného a už teraz sa tešíme na jesenné stretnutie v budúcom roku.

Fotografie nájdete tu. 

 

 

Imatrikulácie v ŠKD

Už sa stalo tradíciou, že deti v ŠKD vítajú nových prvákov imatrikulačným odpoludním. Naši prváci nám predvedli, v čom sú šikovní, my sme si pre nich pripravili rôzne súťaže a pasovali sme ich za družinárov. Na záver sme si všetci zatancovali pri peknej hudbe.

Fotografie nájdete tu.

 

 

Školský rok 2013/2014

 

Videá - školský rok 2013/2014

 

Deň detí 2014

Fotografie nájdete tu.

 

Futbalový turnaj žiakov o Pohár starostky obce

Naša škola opäť po roku privítala futbalovú elitu z blízkeho i širokého okolia v súbojoch o "Pohár starostky obce Janova Lehota". Okrem našich nádejí sa predstavili žiaci škôl z Trnavej Hory, Hodruše-Hámrov a Hornej Ždane. Po ťažkých bojoch ostali naši nepriatelia zdolaní a MY sme opäť zdvihli nad hlavu víťaznú trofej za spevu víťazných chorálov našich skvelých fanúšikov.

Fotografie nájdete tu. (zdroj: ZŠ Janova Lehota, Peter Kováč)

 

Deň mlieka v ŠKD

Pri príležitosti Dňa mlieka sme si v ŠKD pripomenuli význam zdravej výživy a dôležitosť pitia mlieka. Počas celého týždňa deti pripravovali mliečny plagát. V úvode Dňa mlieka sme mali krátky kvíz "Prečo by sme mali piť mlieko". Deti sa najviac tešili na ochutnávku mlieka a mliečnych výrobkov. Súťaž bola pripravená formou zábavy - pitie mlieka cez slámku, kto najrýchlejšie zje jogurt, korbáčik, hádaj, aký mliečny výrobok si zjedol. Príjemnú atmosféru sme si navodili aj bielym oblečením.

V športovej časti sme súťažili na kolobežkách. Na záver deti dostali diplomy a malé darčeky.

Fotografie nájdete tu.

 

Prírodovedné dopoludnie - Mladý vedec

Zábavnou formou si žiaci našej školy preverili a porovnali svoje vedomosti z "neobľúbených" prírodovedných predmetov 16. 04. 2014 na prírodovednom dopoludní Mladý vedec. Na 1. mieste sa umiestnila skupina "Bez nenávisti" (A. Mičíková, N. Šipulová, M. Balúnová, I. Jedlička, I. Ivancová).

Fotografie nájdete tu.

Nahrávanie CD "Red roses"

Jedného krásneho dňa v nás začala klíčiť myšlienka urobiť dieru do sveta. Rovno CD-čkom. Dievčatá sa dali nahovoriť a po oslovení nahrávacieho štúdia sme sa vrhli do víru showbiznisu. CD "Red roses" je na svete...

Fotografie nájdete tu.

 

Salón krásy počas Dňa matiek.

Náš ŠKD tento rok poňal oslavu Dňa matiek tradično - netradične. Tradičný bol program detí - milý ako vždy. Básničky, pesničky, tanec, dokonca aj divadielko. A čo bolo netradičné? Neobvykle sme darčeky vyrábali počas akcie. A čo robili zatiaľ maminy? Nechali sa skrášľovať kaderníčkou a kozmetičkou. A tak odchádzali z akcie na ich počesť nielen milo potešené úsilím detí, ale aj príjemne naladené, pretože urobili čosi naviac pre svoju krásu.

Fotografie nájdete tu.

 

Projekt (U)menenie - Bohatá exkurzia do Nitry

V rámci projektu (U)menenie financovaného Nadáciou Orange a jej programom Školy pre budúcnosť sme 11. 04. 2014 absolvovali veľmi bohatú exkurziu do Nitry. Začali sme v Divadle Andreja Bagara predstavením Mátohy.  Nasledovala cesta do neďalekých Dražoviec, kde sme obhliadli slávny stredoveký kostolík a vypočuli si prednášku o dejinách Veľkej Moravy. Dražovce sú aj sídlom výtvarného ateliéru Exupéry, kde sme nechali ôsmakov tvoriť portréty ku knihe Anna Franková. Žiaci 7. a 9. ročníka sa zatiaľ vybrali na návštevu nitrianskeho regionálneho Rádia Max, kde dokonca pár minúť vysielali. Od vedenia rádia sme dostali darčeky a hor sa za minituristikou. Navštívili sme miesto, kde pred rokmi Nitre žehnal Pápež Ján Pavol II. - Kalváriu. Potom sme sa už vydali po našich ôsmakov do Dražoviec zistiť, či si zaslúžia odviezť domov :-) Dielka z ateliéru sú pekné a budete mať možnosť vidieť ich na výstave, ktorú plánujeme. Poslednou zastávkou našej megaexkurzie bol Nitriansky hrad a nákupy.

Fotografie nájdete tu.

Zvukový záznam z nitrianskeho rádia nájdete tu.

 

Projekt (U)menenie - Tvorivé dielne s nitrianskym ateliérom Exupéry

Dňa 25. 03. 2014 deviataci umelecky stvárňovali knihu Malý princ inovatívnou metódou paverpol.

Tvorili vlastné obrazy ku knihe a spoločne dotvárali sochu malého princa.

Fotografie nájdete tu.

 

Marec - Mesiac knihy a internetu v ŠKD

V školskom klube detí sa 20. 03. 2014 uskutočnil "ČITATEĽSKÝ MARATÓN", kde si deti zmerali sily v čítaní kníh. Najlepší boli ocenení vecnými cenami a slabší žiaci boli ocenení cenou útechy.

V ten istý deň boli deti zo ŠKD potešiť starých ľudí v DSS a DD Nádej čítaním príbehov a rozprávok.  

Fotografie nájdete tu.

 

Obvodné kolo súťaže v prednese poézie a prózy

V dňoch 13. a 14. marca 2014 sa deväť žiačok našej školy zúčastnilo obvodného kola súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín organizovanej Centrom voľného času v Žiari nad Hronom. V silnej konkurencii sa dokázali presadiť tri naše dievčatá a dosiahli tieto úspechy:

- Nina Beňová (2. ročník) - III. miesto v prednese prózy - I. kategória

- Eva Hudecová (4. ročník) - II. miesto v prednese poézie - II. kategória

- Katarína Bahnová (9. ročník) - I. miesto v prednese poézie - III. kategória.

Katarína Bahnová nás bude reprezentovať aj v regionálnom kole spomínanej súťaže, ktoré bude 2. apríla 2014 v Žiari nad Hronom.

Úspešným súťažiacim srdečne blahoželáme!

Fotografie nájdete tu.

 

Projekt (U)menenie: Tvorivé dielne s nitrianskym ateliérom Exupéry

Dňa 7. 3. sa uskutočnili v rámci projektu (U)menenie tvorivé dielne s nitrianskym ateliérom EXUPÉRY. Projekt je financovaný spoločnosťou Orange a jej programom Školy pre budúcnosť.

Viac info v sekcii Projekty. Fotografie nájdete v našej fotogalérii.

 

Fašiangy v ŠKD

Už býva tradíciou, že v každý rok v ŠKD si pripomíname fašiangové tradície, ktoré aj tento rok vyvrcholili predvádzaním masiek a fašiangovou veselicou.

Deti zo 4. triedy nás potešili divadielkom, ktoré sa nám veľmi páčilo.

Ďakujeme rodičom za pripravené pohostenie a maškrty.

Fotografie nájdete tu. 

 

Zápis do 1. ročníka

Dňa 6.2. sa v našej škole uskutočnil zápis žiakov do 1. ročníka pre nasledujúci školský rok.

V sprievode svojich rodičov nás navštívilo 8 detí z Janovej Lehoty, z Kosorína a zo Slaskej a predviedlo svoje zručnosti v komunikácii, v oblasti matematických predstáv a pod. Deti boli šikovné a zvládli túto svoju veľkú prvú skúšku veľmi dobre. Už teraz sa tešíme, ako ich privítame v septembri v našej vynovenej škole.

 Fotografie nájdete tu.

Spolupráca s políciou

Dňa 20. 01. sa v našej škole v spolupráci s políciou v Žiari nad Hronom a Obcou Janova Lehota uskutočnila zaujímavá beseda na tému kriminalita detí a ich bezpečnosť. Kpt. Mgr. Jana Šmondrková z OR PZ v Žiari nad Hronom zaujala deti 1. až 4. ročníka zaujímavým rozprávaním a ich aktivitu zvýšila prácou v pracovných zošitoch, ktoré priniesla so sebou. Na záver ich deťom nechala ako dobrú pomôcku na prácu na triednických hodinách. Dôležitosť bezpečného správania na ceste deťom bude pripomínať reflexný pásik, ktorý si každé dieťa odnieslo zo zaujímavého podujatia.

Touto cestou ďakujeme Obci Janova Lehota a kpt. Mgr. Jane Šmondrkovej z OR PZ v Žiari nad Hronom za spoluprácu.

Fotografie nájdete tu. 

 

Dentálne popoludnie

Dňa 26. novembra pani učiteľky z I. stupňa pripravili pre žiakov zaujímavú akciu "Dentálne popoludnie". Deti si vypočuli a pozreli rozprávky o zúbkoch, zasúťažili v skupinách. O správnej technike čistenia zubov im prišla porozprávať zdravotná sestra p. Lýdia Minárová. Veríme, že deti si jej rady a odporúčania zapämatali a budú ich vedieť praktizovať.  

Fotografie nájdete tu.

 

Týždeň boja proti drogám

Každý rok v novembri žije naša škola aktivitami zameranými na prevenčný program boja proti drogám. Žiaci sú opätovne poučení o vážnosti tejto závislosti a o tom, že lepšie je problémom predchádzať, ako ich potom riešiť. Jednou z možností, ako si vyplniť svoj voľný čas, je možnosť športovať a takúto ponuku pripravila pre žiakov aj naša škola. Chlapci z II. stupňa sa mohli zapojiť do tradičného futbalového turnaja zmiešaných družstiev, dievčatá z II. stupňa do turnaja vo vybíjanej. Žiaci I. stupňa si užili popoludnie plné športu a zábavy.

Fotografie nájdete tu.

Noc hrôzy v ZŠ

Strach, slzy, výkriky... Toto všetko sa ozývalo chodbami našej školy 8. 11. 2013. Žartujeme... Síce pod rúškom noci, ale v príjemnej strašidelnej nálade sme súťažili, tancovali, sledovali horor, napchávali svoje žalúdky a dokonca aj prežili nočný poplach. Bolo nám fajn. Veď posúďte!

Fotografie nájdete tu.

 

Svojich starkých mám veľmi rád

Opäť sme žali vavríny! Už niekoľkokrát sme sa zúčastnili literárnej súťaže "Svojich starkých mám veľmi rád".  A opäť úspešne:

1. miesta v poézii: Veronika Španová, Lujza Pilniková

2. miesto v poézii: Ján Ľudvík

1. miesto v próze: Veronika Španová

2. miesto v próze: Pavol Müller

3. miesto v próze: Katarína Bahnová

Fotografie nájdete tu. (zdroj: facebook - Žiar nad Hronom vo fotografiach)

 

 

Oberačka v ZŠ Janova Lehota - NETRADIČNÁ OSLAVA MESIACA ÚCTY K STARŠÍM

S veľkým očakávaním pripravovali zamestnanci ZŠ v Janovej Lehote pre svojich žiakov, ich rodičov a starých rodičov novinku medzi svojimi aktivitami s názvom Oberačka v ZŠ. Uskutočnila sa v jej priestoroch 25. 10. 2013 s cieľom netradične osláviť mesiac úcty k starším v príjemnej atmosfére spoločnej práce viacerých generácií. A veru úroda zaujímavých výrobkov, ktoré sa podarilo vytvoriť účastníkom tejto v skutku výmimočnej akcie, bola bohatá.

V úvode prekvapila návštevníkov školy ochutnávka netradičných zeleninovo-ovocných šalátov a nátierok, ovocných koláčikov i bylinkových čajov, no neskôr šikovnosťou svojich rúk zas doslova všetkých šokovali rodičia i starí rodičia, keď so svojimi deťúrencami vykúzlili z jesenných prírodnín nejeden krásny aranžmán, venček či kvietok z farebných listov. Deti mali radosť aj zo spoločnej výroby šarkanov, tekvičiakov a papierových šiat, ktoré boli vyzdobené odtlačkami zemiakov.

K dobrej nálade všetkých účastníkov prispievala po celý čas príjemná hudba ako i kultúrny program v podobne piesní, prednesu úspešných recitátoriek, čítania ukážok zo zborníčka žiackych príbehov so starými rodičmi a a v závere aj veselé súťaže, do ktorých sa zapojili deti i dospelí. A čo bolo odmenov pre víťazov? No predsa opäť ovocie a zelenina, ale tentoraz v "zlatom šate".

Fotografie nájdete tu.

Úcta k starším - ŠKD v DSS a DD Nádej

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším naše deti zo ŠKD boli potešiť starších ľudí v DSS a DD Nádej svojim programom a darčekmi.

Fotografie nájdete tu.

 

WELCOME TO THE ENGLISH AFTERNOON ...

týmito slovami boli privítaní dvadsiati žiaci 2. až 4. ročníka na súťažnom anglickom popoludní pri príležitosti Európskeho dňa jazykov.

Po úvodnom otvorení a oboznámení s pravidlami sa súťažiaci pustili do 1. súťažnej úlohy, ktorej cieľom bolo priraďovanie farieb v angličtine. Po nej nasledovala nesúťažná úloha PEXESO, pri ktorej hľadali po celej triede k danému slovu správny obrázok. Pri 2. úlohe si žiaci mali možnosť precvičiť slovnú zásobu školských pomôcok a potom si oddýchli pri projekcii obľúbenej rýmovačky. Zvieratá boli témou 3. súťažnej úlohy, po ktorej sme sa všetci rozcvičili hrou na telo. Nakoniec žiakov čakala tajnička so zameraním na časti ľudského tela. Odmenou za vynaloženú námahu boli krásne ceny.

A tu je už výsledné vyhodnotenie jednotlivcov:

2. ročník

1. miesto - Marek Minka, 2. miesto - Vanesska Parádyová, 3. miesto - Zdenko Kolaček

3. ročník

1. miesto - Gabriela Macháková, 2. miesto - Marek Volf a Andrea Štubňová

4. ročník

1. miesto - Patrik Bodor, 2. miesto - Eva Hudecová, 3. miesto - Filip Húska a Zuzana Lehotská

Fotografie nájdete tu.

 

Návšteva v DSS a DD Nádej

Jedno jesenné popoludnie deti zo ŠKD navštívili DSS a DD Nádej v Janovej Lehote a stretli sa so starenkami a starčekmi pri jednom veľkom pracovnom stole. Vyrábali z jesenných listov obrazy. Pri práci viedli družnú debatu, ktorá sa starším ľuďom z DSS páčila.

Fotografie nájdete tu.

 

Imatrikulácia

Už sa stalo tradíciou, že ŠKD každý nový školský rok víta našich prváčikov imatrikulačným odpoludním. Deti sa zoznamujú so staršími žiakmi, hrajú sa spolu a plnia rôzne zábavné úlohy. Prváci mali z odpoludnia veľkú radosť.

Fotografie nájdete tu.

 

Krajské kolo v cezpoľnom behu

V sychravom žiarskom ráne sa pred nami črtala bežecká trať. V pozadí bolo vidieť nervózne pohyby rozcvičujúcich sa bežcov. Verili sme si a oplatilo sa. Deň 2. 10. 2013 sa vryje do pamäte nielen Daniela Nagya, ale aj celej športovej obce. V konkurencii cca 35 žiakov sa stal majstrom banskobystrického kraja. Touto cestou mu blahoželáme !!!

Fotografie nájdete tu.

 

Okresné kolo v cezpoľnom behu

Dňa 26. septembra 2013 našich cezpoľných bežcov privítalo sychravé dopoludnie v Kremnici. Napriek silnej konkurencii, chladu, rôznym boliestkam a neznalosti trate sme vybojovali 1. miesto v kategórii chlapcov vďaka Danielovi Nagyovi a 3. miesto v kategórii dievčat vďaka Marcele Minkovej. Obom blahoželáme a Danielovi želáme veľa síl a slabých súperov na kraji.

Fotografie nájdete tu. 


 

dnes je: 13.10.2019

meniny má: Koloman

podrobný kalendár

Počet návštev

ÚvodÚvodná stránka